Okna PCV | Okna aluminiowe | Okna dachowe | Drzwi | Parapety | Bramy garażowe | Systemy zaciemniania

Wybór języka

Infolinia: +48 502-312-197

Szprosy

Co to są szprosy?

   Szprosy są to listwy dzielące powierzchnię szyby na kilka części, stosowane w celach dekoracyjnych, najczęściej dostosowane kolorystycznie do okien.

Jakie są rodzaje szprosów?

   Rozróżnią się kilka rodzajów szprosów najpopularniejsze to szprosy międzyszybowe. Oprócz tego są szprosy stałe (tnące lub konstrukcyjne), szprosy naklejane, oraz szprosy otwierane (ramkowe).Dostępne są szprosy o grubościach od 8mm do 45mm w bardzo szerokiej gamie kolorów np. złoty, biały, kilka odcieni brązów czy szprosów drewnopodobnych, oraz wiele kombinacji dwubarwnych. Istnieje możliwość wykonania nie tylko szprosów łączonych pod kątem prostym, ale również giętych oraz tzw. słoneczek czy połączeń promienistych (gwiazdy).

Szprosy międzyszybowe

   Są to szprosy wykonane z ozdobnych aluminiowych profili, mocowane są na stałe do międzyszybowych ramek i znajdują się wewnątrz zestawu szyb. Obecnie wariant najpopularniejszy i

stosunkowo nie drogi. Stosuje się zarówno w oknach drewnianych jak i PCV (jest to stały element szyby wykonuje go więc nie producent okien, ale dostawca szyb zespolonych). Mogą być stosowane zarówno jako cienkie listwy (8mm - najczęściej złote) lub szersze paski nawet kilku centymetrowe.

Istotną zaletą tych szprosów jest łatwość mycia okien.

szyby

Używamy cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Polityka Prywatności

Info