Okna PCV | Okna aluminiowe | Okna dachowe | Drzwi | Parapety | Bramy garażowe | Systemy zaciemniania

Wybór języka

Infolinia: +48 502-312-197

Szyby

 Szyba zespolona

Jest ważnym elementem okna, na który zazwyczaj nie zwracamy większej uwagi. Wydaje się, że zadaniem szyby jest przede wszystkim zapewnienie efektu transparentności. Okazuje się jednak, że nowoczesna szyba zespolona gwarantuje nam uczucie komfortu wewnątrz pomieszczenia oraz przynosi pokaźne oszczędności. Obecnie coraz częściej stosuje się pakiety trzy szybowe i cztero-szybowe.

   Dla zestawów wielo-szybowych uzyskuje się wartości „U” rzędu 0,3 W/m2K. Jest to wynik o 70% lepszy niż przy dotychczas stosowanych pakietach jednokomorowych. Najnowsza generacja szyb izolacyjnych stanowi istotny element nowoczesnego budownictwa i ma szerokie zastosowanie w coraz powszechniej wznoszonych budynkach energooszczędnych oraz w domach pasywnych.
Stosowanie pakietów wielo-szybowych ma bezpośredni wpływ na znaczące zmniejszenie kosztów ogrzewania i na ochronę środowiska naturalnego.

 

Celem naszej prezentacji jest krótka charakterystyka szyby zespolonej oraz odpowiedź na co powinniśmy zwracać uwagę dokonując wyboru konkretnego rodzaju szyby.

Konstrukcja szyby zespolonej

Szybę stanowi zazwyczaj układ tafli szkła oddzielonych ramka dystansową, zazwyczaj na odległość 12 – 16 mm. W przestrzeni międzyszybowej zamknięte jest osuszone powietrze lub gaz argon wprowadzony tam dla zwiększenia efektu ciepłochronności, a w najnowocześniejszych zestawach gaz KRYPTON dzięki któremu uzyskać można współczynnik Ug=0,3 W/m2K. Aby powietrze zamknięte pomiędzy szybami nie ulegało zawilgoceniu, ramkę dystansową wypełnia się sitem molekularnym - silnym środkiem higroskopijnym w postaci granulatu. Szyby na całej długości obrzeża są połączone z ramką dystansową materiałami klejąco – uszczelniającymi, co zapewnia szczelność układu ograniczając dopływ pary wodnej do jego wnętrza.

Używamy cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Polityka Prywatności

Info