Brama garażowa jest poddawana obciążeniom, ponieważ zwykle jest zamykana i otwierana kilka razy dziennie. Oprócz tego jest też narażona na działanie warunków atmosferycznych, takich jak wiatry, deszcze czy mrozy. Właśnie dlatego należy o nią odpowiednio dbać. Mowa tutaj o ich konserwacji i przeglądach, a także o czyszczeniu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji brama garażowa będzie służyła przez długie lata, zapewniając bezpieczne użytkowanie i estetyczny wygląd. Jak należy o nią dbać?

Czyszczenie

Niezależnie od tego, czy korzystamy z bramy garażowej przesuwnej, czy segmentowej, musimy pamiętać o jej regularnym i dokładnym czyszczeniu. Do codziennej pielęgnacji bramy przyda się delikatna szmatka i miękka szczotka. Środki do czyszczenia również powinny być delikatne i dobrane odpowiednio do materiału, z którego wykonana jest brama. Jeśli brama pokryta jest folią drewnopodobną, do jej czyszczenia można użyć środka do czyszczenia tworzyw sztucznych, natomiast w przypadku paneli lakierowanych można użyć na przykład szamponu do mycia samochodu, w którego składzie nie ma wosku. Zalegające zanieczyszczenia mogą wpłynąć na niewłaściwe działanie bramy garażowej. Ważne jest, by zwrócić szczególną uwagę na prowadnice  oraz łączenia segmentów, na których zwykle gromadzi się najwięcej nieczystości.

Konserwacja bramy

Oprócz czyszczenia bramy garażowej i zapewnienia jej naprawy serwisowej w razie potrzeby należy też pamiętać o odpowiedniej konserwacji, która zapewni poprawne funkcjonowanie i dłuższą żywotność. W tym celu przyda się silikon do konserwacji uszczelek samochodowych albo środek do pielęgnacji deski rozdzielczej. Nawilżenie uszczelek takim środkiem zapewni im lepszy poślizg, a co za tym idzie – mniejsze zużycie. Do konserwacji drzwi garażowych przyda się również półstały smar. Warto nim posmarować zawiasy i trzpienie rolek. Tak zabezpieczona brama garażowa gwarantuje bezpieczne i poprawne funkcjonowanie oraz długą żywotność.

Aby drzwi garażowe długo służyły, ważna jest nie tylko ich odpowiednia pielęgnacja, ale również wybór takiego produktu, który pochodzi od sprawdzonego producenta i cechuje się wysoką jakością. W KAMA system od lat sprzedajemy solidne bramy, okna PCV czy rolety zewnętrzne. W naszym asortymencie możecie Państwo znaleźć wyłącznie produkty znanych producentów, na przykład Hormann, DRE, Gerda, KMT, Centurion czy Invado.